Uživatel: nepřihlášen  přihlásit  registrovat
Google

Worms Reloaded: Herní módy

Přečtěte si vysvětlení zkratek .

Normální: Standard | Beginner | Pro | Warzone
Ostatní: Crazy Crates | Rope Racing | Bazookas and Grenades (BnG) | Fort
DLC: další herní módy je možné si zahrát se stažitelnými přídavky (DLC)

Normální

Standard

FFA [?]význam zkratek
Standard
náhodné mapy
85 %
10 – 15 min

Standard je výchozí a poměrně vyvážené schéma, které můžete použít takřka na všech typech map – ostrovních, jeskynních, a to i vertikálních. Jetpacky (málo) a lana (hodně) zaručují (relativní) volnost pohybu, stejně tak je dostupné velké množství zbraní a nástrojů, k nimž občas přibyde nějaký speciální z bedny. Minám se nedá věřit, některé bouchají téměř okamžitě, jiné po jedné či dvou sekundách.

Na rozdíl od schématu Intermediate ve WA nevládne vůči tomuto typu hry ve WR zvláštní averze a najde se mnoho lidí, kteří si jej rádi zahrají.

nahoru

Beginner

FFA [?]význam zkratek
Beginner
náhodné mapy
75 %
10 – 15 min

Toto schéma hry je určené zejména naprostým začátečníkům, kteří se ve Worms teprve rozkoukávají. K jednoduchosti přispívá dlouhý čas na tah a pět sekund na útěk po položení zbraně. Miny tady mají červíky rády a na útěk jim také dopřejí pět vteřin. K dispozici je i volba červa na začátku tahu. Schéma Beginner zahrnuje bohatší příděl zbraní a nástrojů než Standard, tentokrát je zde ale převaha jetpacků nad lany (6:2).

nahoru

Pro

FFA [?]význam zkratek
Pro
náhodné mapy
80 %
5 – 15 min

Obtížnější schéma pro pokročilejší hráče, po nichž vyžaduje rychlejší reakce a (nejlíp několik tahů dopředu) promyšlené kroky spojené s taktizováním. Je velmi podobné schématu Standard, ovšem úbytek zbraní, nástrojů, pohybových možností a volného času oproti němu je citelný, miny jsou naopak stejně „instantní“ až náhodné a čas od času selhávají. Beden je méně.

nahoru

Warzone

FFA [?]význam zkratek
Warzone
náhodné mapy
80 %
10 – 15 min

Schéma Warzone by se dalo definovat jako nejnabitější z přednastavených a to jak ve zbraních, jichž je opravdu velké množství, stejně tak se objevují některé zbraně a nástroje, které jinde často ani neobjevíte (fretky, mrak smrti aj.). Nálety, kterých je poměrně dost, jsou dostupné až po několika tazích (7 – 8) a slouží zejména k doražení nepřátelských červů, kteří se nestihli schovat. Díky zbrani Uctívání boha může jít o zajímavou variantu módu Capture the Flag z WA. Jinak je schéma Warzone velmi podobné standardnímu.

Tip: Vzhledem k velkému množství náletů doporučuji raději se příliš nezdržovat na otevřeném prostoru. A už vůbec ne na okrajích mapy, neboť zde máme i zemětřesení.

nahoru

Ostatní

Crazy Crates

FFA [?]význam zkratek
Crazy Crates
náhodné i vlastní
65 %
10 – 20 min

Toto schéma je v jednom ohledu podobné Shopperu. Začínáte s minimem zbraní a neomezeným lanem. Na druhou stranu každý tah spadnou aspoň tři bedny jakéhokoliv druhu se všemi možnými zbraněmi. Také se vyskytuje několik jetpacků, které můžete z beden později taktéž doplnit. Na rozdíl od Shopperu ve WA nejsou v tomto modu obvykle definovaná žádná pravidla typu ABL nebo KTL.

nahoru

Rope Racing

FFA [?]význam zkratek
Rope Racing
speciální (i vlastní)
75 %
1 – 5 min

Závody, při kterých musíte s jedním červíkem pomocí lana překonat určitou trasu a dorazit do cíle. Na tah máte 30 sekund a cíl je na mapách výrazně označený. Musíte jej trefit přesně, jinak se čas bude stále načítat. Pokud s červíkem vypadnete z mapy, spadnete do vody nebo jinak zemřete, automaticky jste prohráli. Mapu mohou případně zpestřit i miny a strážní věže, které vašeho červa sestřelí, pokud se kolem nepřeženete dostatečně rychle nebo se jim jinak nevyhnete.

Pozor! Na rozdíl od RR ve WA se nebere ohled na to, kdo dorazí do cíle jako první, ale kdo tam dojede v nejkratším čase. V tomto ohledu spíše připomíná Time Trial.

nahoru

Bazookas and Grenades (BnG)

FFA [?]význam zkratek
Bazookas and Grenades
horizontální mapy
55 %
5 – 20 min

Schéma v mnohém odlišné stejného módu ve WA. Hraje se s více než jedním červem, který se může hýbat. Jediné dostupné zbraně jsou bazuka a granát.

Existuje několik nepsaných dobrých mravů, kterými byste se měli řídit, pokud chcete být dobří. To znamená, že byste neměli (nicméně můžete):

  • střílet snadné cíle rovnými střelami bazukou,
  • házet granáty se zbytečně dlouhým časem, které se usadí u soupeře.

Po každém tahu je také dobré přemířit (aby některý tým netěžil z jedné dobré střely a jejího snadného opakování).

nahoru

Fort

FFA [?]význam zkratek
Fort
dva hrady oddělené vodou
90 %
10 – 25 min

Jeden z nejzajímavějších herních stylů ve Worms Reloaded, jehož obdobu jste mohli vidět v předchozích červích dílech. Dva (maximálně čtyři) červí týmy proti sobě bojují ze svých hradů a opevnění. Je tedy nutné pečlivě uvažovat o svojí poloze a pohybovat se hodně po svém hradu a také uvnitř něj.

Máte poměrně standardní zásobu zbraní včetně prořezávacích, ale žádné přemisťovací nástroje typu teleport, jetpack nebo lano. Dá se použít pouze padák a to jen jednou, ale nejen k záchraně tahu, v případě dobrého větru můžete podniknout invazi do opevnění nepřítele a způsobit v něm paseku. Stejně tak můžete zneužít nepřátelských červů na volném prostranství a použít proti nim vzdušný nálet. Extrémně užitečný je ve stavu náhlé smrti, kdy jediný zásah znamená jistou smrt.

Rada: Ostatním hráčům může vaše případná invaze vadit, proto je lepší se před zápasem dohodnout, co je dovoleno a co ne.

nahoru

Generování RSS kanálu aktualit…