Uživatel: nepřihlášen  přihlásit  registrovat
Google

FAQ (Často kladené dotazy)

O webu

Proč bych se měl zaregistrovat?

Registrovaný hráč může:

 • účastnit se soutěží
 • hodnotit naše mapy
 • psát na nástěnku s ověřenou identitou
 • sdílet kontaktní informace o sobě s ostatními hráči
 • komunikovat s ostatními hráči prostřednictvím soukromých zpráv

Kdy začne další turnaj a jak se do něj mám přihlásit?

Nejprve mrkněte do sekce Soutěže, jestli nějaký turnaj není v přípravě (obvykle označován jako „Příští turnaj“). Jestli ne, tak je na všechno ještě dost času. :-) Budete-li pravidelně sledovat naše stránky, určitě se vše potřebné včas dozvíte. Začátek nového turnaje je vždy ohlášen s dostatečným předstihem, aby se nám mohlo přihlásit dostatek hráčů.

Pakliže ještě nejste zaregistrovaní, učiňte tak zde. Tím o Vás získáme základní informace. Poté už stačí přejít na stránku s turnajem, kde v horní části naleznete odkaz „Přihlásit se do turnaje“. Klepnutím na odkaz odešlete přihlášku do turnaje autorům stránek. Pokud odkaz na stránce turnaje chybí, kontaktujte autory webu.

Před přihlášením si důkladně přečtěte všechna pravidla.

Neplánujete založit klan?

Ne, neplánujeme. Nechceme zbytečně hráče jakýmkoli způsobem omezovat, vymýšlet jim určitá pravidla klanu a nutit je k pojmenování týmů nebo hráčů. Pokud opravdu chcete náš web propragovat a třeba na WormNetu ukázat, že patříte k naší komunitě hráču, můžete si před své jméno umístit text WCz´ (celé jméno pak bude např. WCz´Soustruh nebo WCz´Struzak). K tomu vás ale nijak nenutíme. ;-)

Tyto stránky by měly být inspirací pro lidi, kteří o wormíky dosud nezavadili a hru jim tak přiblížit. Stránky rovněž poskytují základní rady začínajícím hráčům, zatímco pokročilejším hráčům nabízejí nové mapy, schémata aj. pro další módy hry.

Soustruh a Stružák jsou …?

bratranci. ;-) Byť si často lidé myslí, že jsme bráchové, není tomu tak.

Co to je RSS kanál?

RSS kanál vám pomůže snadno sledovat aktuality, nejnovější příspěvky na nástěnce, nové články na našem blogu či naše videa na kanálu YouTube.

RSS je jednoduše řečeno soubor, který umožní aplikacím (např. RSS čtečce) zjistit, zda se na vašem oblíbeném webu objevily nové články. Umí dokonce zjistit názvy těchto článků, případně i ukázky jejich obsahu (to již ale záleží na redaktorech daného webu).

(doslovně převzato z www.mozilla.cz)

O hrách

Kde mám sehnat Worms Armageddon/Worms World Party?

WA ani WWP se již běžně v českých obchodech nedají sehnat, můžete ale zkusit prohledat bazary nebo zahraniční internetové obchody. Další možností je nelegální stažení, které ovšem v tomto případě opravdu plyne spíše z nemožnosti zakoupení hry (české verze se prodávaly za směšných 199 Kč). Pokud máte problémy se sehnáním hry, obraťte se přímo na autory stránek a my už vám nějak poradíme.

Proč je WA lepší než WWP?

Obě hry jsou po stránce herních principů a grafiky totožné, Worms Armageddon však mají celou řadu výhod:

Worms Armageddon

 • Neustálé aktualizace – vycházejí pravidelně i po tolika letech, poslední aktualizace WWP vyšla v roce 2003. Důvod je popsán zde.
  Každá nová verze s sebou přináší nové funkce (např. více možností nastavení schémat nebo podporu velkých map a z toho plynoucí nové módy) a oproti WWP také vyšší stabilitu nebo lepší podporu hry po síti.
 • Podpora Windows 7 a 8 – díky přepracovanému grafickému enginu hru bez problému spustíte i v nejnovějších systémech na libovolné (soudobé) grafické kartě.
 • WormKit – rozšíření s neuvěřitelným množstvím nových možností ovlivňujících hru.

Worms World Party

 • WormPot – „Jednoruký bandita“, ve kterém si můžete před každou hrou vylosovat nějakou herní modifikaci (špiona beden, zesílení účinku některých zbraní, super lano apod.)

Co to je WA: New Edition?

Worms Armageddon: New Edition je neoficiální cracknutá verze WA, která tak ke svému spuštění nevyžaduje CD ani virtuální mechaniku. Má ale několik zásadních nevýhod:

 • Nelze na ni použít oficiální aktualizace (patche). Vždy tak budete odkázáni, než příslušná skupina crackerů zareaguje a vydá novou verzi. Pokud si seženete originální CD nebo jeho obraz, vždy budete moci nasadit nejnovější verzi ihned po vydání.
 • Stabilita hry je nižší a vyskytují se problémy se hrou po síti – již mnohokrát jsme na naší nástěnce řešili podobné potíže.
 • Může se stát, že budete odříznuti od WormNetu. Již nyní není možné se připojit s verzemi staršími než 3.6.30.0, kdykoli může dojít i k zablokování hráčů, kteří využívají crack.

Důrazně doporučujeme WA: New Edition ignorovat a nepoužívat.

Nastavení her

Jak rozjet hru ve Windows Vista nebo Windows 7?

Všechny díly 2. generace Worms mají v těchto systémech problémy s integrovanými grafickými kartami Intel (převážně v noteboocích na platformě Intel Centrino). Na vině je Intel, který pro tyto systémy nedodává ovladače s plnou podporou DirectDraw. Řešení? Zkuste použít ovladače pro Windows XP navzdory upozornění na problémy s kompatibilitou, nebo si opatřete (pokud máte stolní počítač) samostatnou grafickou kartu Radeon nebo GeForce.

Pokud máte jinou grafickou kartu, je řešení problémů obvykle snadnější:

Pokud se vám ani přes tyto stručné rady nepodaří hru rozjet, obraťte se přímo na autory těchto stránek.

Jak rozjet hry na Linuxu?

 • Worms Armageddon: Základem je mít hru s patchem 3.6.30.0 nebo vyšším. Podrobný popis (v angličtině) naleznete na stránkách Worms Knowledge Base.
 • Worms Reloaded: Kontaktujte Paulose, který vám s nastavením rád pomůže. Postup není úplně triviální, ale do budoucna se ho pokusíme srozumitelně sepsat.

Založím na Wormnetu hru, ale ostatní se ke mně nemohou připojit. Jak to?

Viz články Hra po síti:

Generování RSS kanálu aktualit…